פסח בפתח: 4 כוסות רק לא מהשטחים

29.03.18 2:00 pm
פורסם בתוך: חגים ומועדים | יין | יין ישראלי

אם כבר חייבים להוריד בארוחה אחת ארבע כוסות, אז למה לא לעשות את זה כמו שצריך. יוסי בוזנח מפתיע עם כמה המלצות לא שגרתיות לחג. והפעם: 4 כוסות רק לא מהשטחים…

תרצו או לא תרצו, יין מהשטחים מנציח את הכיבוש יותר מאשר ישובים ואנשים שאותם אפשר להעביר. שטחי הכרמים העצומים בשטחים, מנכסים את הקרקע בצורה מובהקת למי שמייצר את היין ומהווים כלי ברור באידיאולוגיה של מי הבעלים של השטח, ולא פחות חשוב – הופכים את העניין לכלכלי בסכומים גדולים מאד ובסוף האגו של היצרנים מחבר אותם לא פחות מהאידאולוגיה (…). אז דעו לכם שיש יינות מעולים מיקבים קטנים שמעולם לא שמעתם עליהם והם הציונות האמיתית בבקבוק.

הצעות שיעזרו לכם לעבור את החג בשלום ולהישאר חלק מהמשפחה עד החג הבא (צילום: יח”צ, אלעד ברמי)

וורטמן, שוני, קולומבר 2017כוס ראשונה
וורטמן, שוני, קולומבר 2017

יקב ‘וורטמן’ הוא פלא קטן על הכרמל והיין הזה הוא יין לבן, קטן ומקסים. ובכלל – יקב ‘וורטמן’ הוא אחת ההפתעות המשמחות ביותר בתעשיית היין הישראלית.

מחיר: 85 ₪

 

ויתקין, גרנאש לבן 2016כוס שנייה
ויתקין, גרנאש לבן 2016

יין נהדר, עוצמתי ועם זאת לא מוגזם ולא מעיק. יין שכולו ניחוחות אביב, פרחי הדרים, פירות קיץ ועשביות של אחרי הגשם. יין מלא נוכחות ומלא נשמה.

מחיר: 125 ₪

קסטל, גראן ואן 2015כוס שלישית
קסטל, גראן ואן 2015

האדום הישראלי השלם והמאוזן ביותר שטעמתי השנה. לטעמי זהו גם היין הטוב ביותר שיצא מיקב ‘קסטל’.

מחיר: 214 ₪

 

כוס רביעית
פלדשטיין, גרנאש רוזה 2017

הגרנאש רוזה של אבי פלדשטיין הוא יין מרתק ומלא חן. יין דק, חד ומושלם עם אוכל.

מחיר: 99 ₪

Tags: ,

תגובות

לכתבה זו נרשמו 0 תגובות

מוזמנים להגיב

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>