דבר המועצה

 

אף אחד מאיתנו לא נולד באותה שנה ובאותו מקום – ובכל זאת אנחנו חברים. אף אחד מאיתנו לא הכיר את האחר עד שהגענו לגיל שבו כבר האדם כמעט ואינו רוכש עוד חברים חדשים – ובכל זאת מאז נשפכו כבר אלפי ליטרים של בירה ולא מעט צ’ייסרים בינינו. כמו כל ידידות מופלאה זה התחיל בחיוך לפרצוף שנראה מוכר ליד הבירה אצל מתי, נמשך בצ’ייסר עם הברמן באחד המקומות האמיתיים שבהם כיף לשתות אחר-הצהריים, העלה הילוך כשפתאום נתקלנו האחד בשני, לגמרי בטעות, בטיול הקבוע שלנו לעיר התחתית של חיפה, אי שם בין מעיין-הבירה לסנדק, עד שבסוף הפכנו לחברים.

כשהתחלנו לדבר קצת האחד עם השני, גילינו שבכל יום הטלפון של כל אחד מאיתנו מקבל כמה פניות עם שאלות כמו “אני בדיוטי-פרי, מה אתה אומר על הסדרה החדשה של מק’אלן?” או – “יש לי מחר ארוחת ערב אצל הבן-דוד הפלצן של אשתי ואמרתי שאני אביא את היין, מה לקנות?” ואפילו: “שמע, הגעתי לתל-אביב עם האישה ואנחנו מחפשים מקום לאכול, תן איזה שם טרנדי, אבל שלא יהיה יקר בטירוף”. ביום אחד כשזה קרה יותר מדי פעמים, החלטנו להקים את “סנהדרינק”.

סנהדרינק הוא הבר הוירטואלי שלנו ושלכם, בו תפגשו חברי שתייה אמיתיים, כמו פעם, שיודעים “טו הולד דר ליקר” וינהלו אתכם שיחות על הדברים שאתם אוהבים, בין אם זה נשים, או מסעות, ספורט, אוכל, משפחה ומוזיקה, כשהכל מתובל כמובן באיזה דרינק או שתיים.

זה בר שלא צריך היתר-לילה ולשלם קנסות לעירייה כדי להיות פתוח על המדרכה הכי שמחה בעיר 24/7, ומסביב תוכלו לפגוש פרצופים מוכרים שישמחו להמליץ על בקבוק וויסקי, לייעץ בנושאי יין, לכוון למקומות הכי כייפים ובעיקר להזכיר לעצמנו ולאחרים שוב ושוב את מה שנדמה שנשכח מהלב בתוך גל הפופוליזם המתלהם: אלכוהול הוא תרבות, בלי אלכוהול לא הייתה אנושות ומי ששותה במידה יהיה לא רק בריא יותר, אלא גם שמח בהרבה ממי שנמנע. בירה, יין, וויסקי, ג’ין, וודקה – בפראפראזה על דברי המשורר: הסדר לא חשוב. חשוב רק שתבואו, תשבו על הבר ותביטו לברמן בלבן של העיניים, ותסמכו עלינו שנדע כבר להתאים לכם את הדרינק, אחרי הכל – אנחנו ה”סנהדרינק”…